trende

Piyano kursu hakkında merak edilenler

Piyano kursu hakkında merak edilenler
95

300 yıldan fazla bir geçmişi olan piyano, enstrümanlar içinde en geniş ses aralığına sahiptir ve bu yönüyle besteciler için vazgeçilmez bir enstrümandır. Tüm orkestranın yapısı piyano üstünden incelenebilir. Piyano çalmak konsantrasyonu arttırır ve pratik düşünme yeteneğini geliştirir. Seslerin arasındaki ilişkiyi kavramak ve müziği tanımak piyano ile daha kolaydır. Seviye atladıkça sağ-sol el ve ayak koordinasyonu artar ve öğrenci iki farklı anahtar ile nota okuma becerisi kazanır. Çoğu enstrümana göre başlangıcı kolay ama ustalaşması zor olan bu enstrümana başlamak için, 4 yaş itibarile bütün bireyler piyano eğitimi alabilir. Piyanoya teknik çalışmalarla başlamak, çalışan kişinin tuşlarla olan ilişkisini güçlendirmesi ve elde ettiği sesleri kontrol altına alabilmesi açısından çok önemlidir. çünkü, günlük çalışma programları içerisinde teknik çalışmalara mutlaka yer verilmeli ve bu yaklaşımın bir alışkanlık biçimine dönüşmesi amaçlanmalıdır. Hem beynin iki lobunu hem bedeni çalıştıran piyano, notaları algılayan beynin, tuşlara dokunan parmaklara ve pedallara basan ayağa emir vermesiyle bir koordinasyon oluşturur. Bu da beynin birden fazla bölgesini çalıştırarak çok yönlü düşünmeyi ve bağlantılar kurmayı sağlar. Piyano kursu Beynin kullanımını geliştiren bir yapıya sahiptir. El-kol koordinasyonunu sağlar.

 Piyano Kursu Ne Kadar Sürer?

 Piyano dersi Program kapsamında haftada 1 gün 45 dakika ve bire bir şeklinde eğitimler verilecektir. Öğrencilerimize etüt çalışmaları ile birlikte bilgilerini değerlendirebilme ve pekiştirme imkanı da sunulmaktadır. Piyano Kursun İçeriği: Piyano dersi kayıtlarımız sürekli olup programa istenildiği tarihte başlanabilir. Çocuklar için Piyano dersi 4 yaşından itibaren her yaşa yönelik olarak uygulanır. Bu yaş çocuklarının dikkatini toplayacak ve motivasyonunu sağlayacak özel metotlar uygulanır. Güneş Sanat Akademisin de güvenli ve kurumsal kimlik altında alacağınız eğitim, pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli branş öğretmenleri; çocukların geleceğinde temel sanat eğitimini oluşturacaktır. Piyano kursu programına alınacak öğrencilerde ezgisel bellek ve ritm kulağı aranır.

 Piyano Kursu Hakkında Merak Edilenler

 Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim?

 Piyanoya olan ilginiz ve yeteneğiniz, piyano çalışmaya ayırdığınız zamana göre değişkenlik göstermektedir. Temel piyano eğitimi 3 ayda tamamlanmaktadır, ilerleyen kurlarda da süre değişmektedir fakat 3 ay gibi bir sürede piyano ile şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu süreyi hızlandırmak ise sizin elinizdedir.

 Piyano’ya başlamak için geç mi kaldım?

 Piyano eğitimi almak için ve piyano çalmayı öğrenmek için hiçbir yaş geç değildir. Düzgün ve doğru bir eğitimle piyano çalmanın yaş sınırı yoktur. 80 yaşında olsanız bile piyano eğitimi alabilirsiniz. Gerekli olan tek şey, istekli ve kararlı olmanız!

 Evde Piyanom Yok Ne Yapabilirim?

 Evde piyano olmasına gerek yok! Piyano kursuna kayıt yaptırdığınız dan itibaren istediğiniz gün ve saatlerde kursumuza gelerek buradaki piyanolardan yararlanabilir çalışmalar yapabilirsiniz. Piyano çalmak istediğinizden gerçekten emin olduğunuzda da bir piyano satın alma konusunda müdürlüğümüzden destek alabilirsiniz.

 Piyanoya başlamak için yaş sınırı bulunmakta mı?

 Güneş akademide piyano kursuna başlamak için en uygun ve erken yaş 4 yaştır. Piyano eğitimi öğrencinin ilgisi ve isteğiyle alakalıdır. Erken yaşlarda odaklanma sorunu yaşayacağı için, Piyano derslerine gelen öğrencilerin kendi isteğiyle severek derslere katılması ve ailesinin desteğiyle çalışmalarına özen göstermelidir.

 Piyano çalmak zor mudur?

 Piyano en temel müzik aletlerinden bir tanesidir, eğer doğru piyano kursunu tercih ederseniz piyano çalmak ve piyano çalmayı öğrenmek zor değil aksine eğlenceli bir süreçtir. Piyano çalmak için yetenek gerekli mi? Piyano çalmak için %30 yetenek %70 de istek ve düzenli çalışma gereklidir. Daha açık bir cevap vermek gerekirse yolda ritm kaçırmadan yürüyebilen herkes piyanoyla istediği şarkıları çalabilecek yeteneğe sahiptir. Başkalarını dinleyip, yeteneğin yok, beceremezsin, yaşın geçti gibi şeylere kanmamalı ve kendiniz deneyip görmelisiniz.

 Piyano Çalmanın İnsan Üzerindeki Faydaları nelerdir?

 Piyano erken yaşlarda bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimin dönemde bu gelişimlere büyük katkı sağlayan bir enstrümandır. Bu sadece enstrümana başlamak için küçük yaşlarda olması gerektiği anlamına gelmez. Müziğin ve piyanonun yaşı yoktur Günlük hayatın monotonluğundan sıkıcılığından uzaklaşmak hayatı daha renkli kılmak için terapi niteliğinde derslerimiz ile hayatınızı renk katın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Güneş Akademi
Güneş Akademi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?