trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olan Sanat Akademimiz; sanat ve kültürün, toplumsal gelişme odaklı, çok sesli ve katılımcı bir yaklaşımla yaygınlaşmasını, karşılıklı anlayışın kültürel iletişimle sağlanmasını hedefleyen bir sivil toplum girişimi olarak kültür paylaşımı ve sanat üretimi yapmak için çalışmalarına başladı.

Güneş Sanat Akademisi, 2012 yılında kurulan, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir kuruluştur.

Kültürel alanın ve sanatın paylaşılmasıyla duyarlılıkların ve karşılıklı anlayışın artacağına, ön yargıların ve bölgesel (çevresel) farklılıkların aşılabileceğine inanmaktayız.

Zengin kültürel mirasa sahip ülkemizde kültürel hayatın canlanması, ülkemizde modern vatandaşlık kavramına uygun biçimde gelişmesine yol açacaktır.

Asıl amacımız ilişkilerin ve kültürler arası iletişimin gelişmesinin, toplumsal uyumun, kültürün gelişmeyi biçimlendirmesinin, sanat alanında kurulabilecek ilişkilerin, Türkiye’nin kendi içinde olduğu kadar dünya ile de bütünleşmesi ve ilişki kurması açısından önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Ülke ve dünya kültürlerini, yaratılan sanat ürünlerini insanlığın ortak hazinesinin parçaları olarak görecek ve korunmasına; geliştirilmesine, paylaşılmasına katkıda bulunmaya çalışacaktır.

Kursumuzda kişinin sanat eğitimi alması onun doğaya karşı daha duyarlı olmasını, sanat eserlerinden haz almasını sağlayarak yaşadığı çevreye olan farkında lığını artırmaktadır.

Bu ilkeyi benimseyen kursumuzda amacımız, yetişen ve yetişmiş kuşaklara sanatın yaşamdaki yerini ve önemini anlatıp, var olan potansiyellerini geliştirerek yaratıcı yanlarını ortaya çıkarmaktır.

Alanında uzman, pedagojik formasyona sahip, eğitmen kadrosuyla akademik düzeyde bir eğitim vermekteyiz.

Kursumuza gelin, Güneş Sanat Akademisinin çağdaş, huzurlu, güler yüzlü ortamında çok sesli ve renkli bir kültür dünyasının kapılarını birlikte aralayalım

Whatsapp
Güneş Akademi
Güneş Akademi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?