trende

Çocuklar İçin Resim Kursu

Çocuklar için Resim kursu, Milli Eğitim bakanlığına bağlı kurumumuzda, Alanında uzman pedagojik formasyona sahip eğitmenlerimiz eşliğinde haftada 1 gün, 45+45 iki ders şeklinde verilir. Resim derslerimizde çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırıyoruz. En erken resim eğitimine başlama, 4 yaştır.

Çocuklar için Resim Kursları

Çocuğunuzun hayal gücüne ve renkli dünyasına hoş geldiniz.
Size ellerinden hiçbir zaman düşürmedikleri pastel boyaları ve kağıtları onlar için ne anlam ifade ediyor biraz anlatalım.
Resim yapmanın rahatlatıcı etkisini hafife almamak gerekir, resim onlar için rahatlama aracıdır.

Çocuklar gün içinde yaşadığı olayların duygularını ve yaşadığı mutlulukların enerjilerini kağıda dökerler.

Çocuklar boyalarını ellerine aldıklarından itibaren kendi hayal dünyalarına geçiş yaparlar ve kağıda hayal dünyalarını yansıtıp hayal güçlerini daha da güçlendirirler.

Küçük yaştan bunun eğitimini almaları ve resim kursu hem onların küçük sanatçı ruhlarını besleyecek hem de pek çok yönden kendilerinin farkında olmalarını sağlayacaktır.

Pastel boyadan sulu boyaya, yağlı boyadan kara kaleme birçok dalı olan resimin ilk başta çocuğunuzun her dalı denemesi ve sonradan hangisini yaparken keyif aldığına dikkat etmesi ya da hangisinde kendisini geliştireceğini düşünüyorsa ona yönelmesi resim becerisi yönünden yararlı olacaktır.

Çocuk ve sanat ruhundan anlayan hocalar ile birlikte olmaları onları daha çok motife edecektir.

Çocukların gelişimi ve odaklanmalarına büyük katkı sağlayan resim kursu merkezimizde akademik bir eğitim anlayışıyla verilmektedir.
Her hafta düzenli olarak farklı uygulamalar ve çalışmalar yapılarak onların el becerilerinin yanı sıra zihinsel gelişimlerine de katkı sağlanmaktadır.

Resim kursu çocukta;

Göz-el koordinasyonunu sağlar.
Zekasını geliştirir ve kişilik özelliklerini ortaya çıkarır.
Kelimelerle kendini ifade etmekte zorlanan çocuklar resim çizerek bu imkanı bulabilirler.
Hayal dünyalarının gelişmesine yardımcı olur.Renkleri tanımasını kolaylaştırır.
Kompozisyon yeteneğini arttırır.
Öz güvenlerinin gelişmesini sağlar.Korkularını açığa vurulmasını sağlar ve çocuğa bu konuda yardımcı olmak için kapıları açar.

Çocuk resim kursu; çocukların hayal dünyasını geliştirmelerini ve bunu resim sanatıyla ortaya çıkarabilmeleri, yeteneklerini kullanabilmeleri, öz güven kazanmaları amaçlamaktadır.
Çocuk resim kursumuzda genel açıdan temel sanat ve desen eğitimi verilmektedir, sonrasında çocukların kendi yetenekleri doğrultusunda yönlendirerek çeşitli uygulama teknikleriyle eğlenmesini ve öğrenmesini sağlamaktır. Akademimizde çocuklar için resim kursu, 2 şekilde verilmektedir.

 1. Haftada 1 gün 45+45 dakikalık 2 ders ve 8 li gruplar halinde yapılmakta olup, en küçük kursa başlama yaşı 4 dır. 
 2. Haftada 1 gün 45+45 dakikalık 2 ders olarak özel eğitim verilir.
Bize Ulaşın Sizi Arayalım

  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Sevgi dedi ki:

   çocuğum yaklaşık 1 yıldır gidiyor ve portre çizmeye başladı eskiden de biraz iyidi resim kükonusunda şimdi daha da iyi oldu çok faydalı

  Whatsapp
  Güneş Akademi
  Güneş Akademi
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?