trende

Kara Kalem Kursu

Başlı başına bir sanat dalı olan Karakalem kursu özellikle portre çizimlerinde çok büyük öneme sahiptir. Geçmişi çok eskiye dayanan Karakalem doğada bulunan malzemeler ile kolayca yapılabiliyor olmasıyla en az maddiyat ile yapılan sanat dalları arasındadır. Kurşun kalem, kömür ve grafit türü araçlarla çizilerek yapılan bu sanat dalı özellikle resim çizmek, çizim yeteneği olanlara öneriyoruz. Yağlı boya resim sanatınında başlangıcı olan Karakalem ressamlığında başlangıcı denebilir. Diğer sanat dallarına göre daha fazla renk yerine aynı rengin farklı tonları ile insanların hayran kaldığı eserleri ortaya koyabilmektedir. Her geçen gün hızla gelişen Karakalem kursları ile yeni yeteneklerin ortaya çıkması sağlanmaktadır.

Manzara ve İç Mekan Resimleri Çizebilirsiniz

Karakalem kursu resim tekniği ile özellikle portre çizimleri yapılıyor olsada bunun dışında yine aynı şekilde manzara resimleri, iç mekan tasarımları ile soyut ve natürmort çalışmalar yapabilirsiniz.

Karakalem kursu Malzemeleri Nasıl Olmalıdır?

Çok eski bir sanat dalı olmasının başlıca sebebi karakalem de kullanılan malzemelerin doğada kolayca bulunabilmesidir. Füzen kalem olarak tabir edilen kömür kalem özellikle söğüt yada asma ağacının yanarak kömürleşmesi ile elde edilir. Çeşitli kağıtlar, deri ve ahşap yüzeylere çizebilirsiniz.

Kara kalem Çalışması Yapan Sokak Sanatçılarını

Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar mutlaka görmüştür. Gelişmiş semtlerde karakalem sanatçıları sokakta 15-20 dakikada isteyen insanların kara kalem portresini yapabilmektedir. Sizde böyle bir yeteneğe sahip olmak için başta İsmek tarafından sunulan bu imkanları kaçırmayınız.

Sanat akademimiz de alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde, kara kalem kursu verilmektedir. Ders başlangıcında eğitmenlerimizle hangi alanda ilerlemek istediğinizi konuşarak o yönde eğitim alabilirsiniz. İsterseniz hem kara kalem, hem renkli çizim dersi de alabilirsiniz.
Ferah bir ortamda çayınızı kahvenizi yudumlarken hem üretin, hem de edindiğiniz dostluklarla sanatsal sohbetlerin tadını çıkarın.

Kara kalem: Çizgi, obje,doku,ışık gölge, anatomi, canlı ve cansız modelden desen.
Perspektif :Mekan, 1- 2 ve 3 kaçma noktalı perspektif, iç mekan dış mekan.
Kompozisyon bilgisi: Espas , yön, hareket.
Renkli kavramlar: Sulu boya, füzen ,pastel.
Kara kalem kursu haftada 1 gün 2 saat şeklinde eğitim verilmektedir. Özel ve grup ders seçeneklerimiz mevcuttur 

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Güneş Akademi
  Güneş Akademi
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?