trende

Harmandalı kursu almak istiyorum, İstanbul’da zeybek kursu fiyatları nedir? zeybek kursu İstanbul‘da nerelerde var? harmandalı kursunda hangi figürleri öğreneceğim Neden Güneş Sanat Akademi?
içiniz rahat olsun. Güneş Sanat Akademi olarak bütün sorularınızın cevabını bulabilmeniz için buradayız. Ege olarak bilinen Batı Anadolu’da icra edilen bir halk oyunu olan Zeybek, mertliğin ve haksızlığa karşı olmanın dansıdır. Ağır, kaşıklı, kıvrak, kırık zeybek olarak kendi içinde türlere ayrılmaktadır. Tek ve grup halinde oynanabilir.

Ege’nin hemen her şehrinde Zeybek türü oyunlar görülür. Kadınların icra ettikleri zeybeğe “Kadın Zeybek” denmektedir. En önemli özelliği tek olarak da oynanmasıdır. Doğaçlama gerçekleştirilir. Erkeklerin oynadığına ise “Ağır Zeybek” denmektedir.

Ağır ağır hareket edilen ve adımlar atılan Zeybekte, kollar omuz hizasında kaldırılarak ritme ayak uydurulur. İzmir, Aydın, Manisa, Denizli ve Muğla, Uşak illeri bu dansın kökenidir. Kütahya, Bursa, Afyon karahisar, Balıkesir’in doğu kısımları, Eskişehir ve Bilecik illerinde kaşıklı zeybek oynanmaktadır. Burdur, Isparta, Antalya, Muğla-Fethiye ve Denizli’nin güney kısımları (Acıpayam çevresi) “Teke” zeybekleri içine girer. Cesur ve savaşçı yönleri nedeniyle dansçılar “efe” diye anılır.

Zeybek – Harmandalı Kursun İçeriği

kursumuz haftada 1 gün 1 saat olup ve özel ders şeklinde yapılacaktır.isteyen çift olarak da katılabilecektir. Harmandalı zeybeği, kerimoğlu zeybeği,çakal çökerten zeybeği ve genel talep doğrultusunda farklı zeybek oyun türleri de eklenecektir.

Zeybek – Harmandalı Kursun Süresi

Kursumuz her yöre için haftada 1 gün 1 saat toplam 4 saat şeklinde yapılacaktır.
NOT: Düğün öncesi çiftlerimize özel ve tek kişilik kişiye özel talep edilen yöre ne olursa olsun % 100 öğrenme garantisi ile 4 saat içerisinde öğretmeden göndermiyoruz.bu 4 saati 1 aya yada 2 haftaya yayıp sıkılaştırılmış bir eğitim hizmeti veriyoruz.

  Bize Ulaşın Sizi Arayalım

   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Whatsapp
   Güneş Akademi
   Güneş Akademi
   Merhaba.
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?