trende

Çocuk Tiyatro Kursu

Çocuk tiyatro kursu; 4-7 , 8-12 ve 13-14 Yaş grubu arasındaki öğrenciler: Öğrenmeye ve soru sormaya eğilimleri olan bu yaş grubundaki çocuklarda dostluk ve güven duygusunu pekiştirip, keşfetme arzularını destekleyerek bu öğrenme dönemini, eğlenceli bir süreç haline getirerek eğitim verilmektedir.

Çocuk Tiyatro Kursu Doğaçlama

Oyunculukta temel bir yöntemdir, Bu yöntem çok eski çağlara dayanır.Oyuncu daha önceden yazılmamış ve planlanmamış bir şekilde, o anki duruma göre zekasını ve yaratıcılığını kullanarak konuya bağlı ama metne bağlı kalmadan oyununu oynar.
İyi bir doğaçlama yapabilmek için zamana ,tecrübeye ihtiyaç vardır ve ustalık gerektirir.

Mimik

Çocuk tiyatro kursunda Mimik , Oyuncunun o anki oynamış olduğu rolündeki duyguları aktarabilmek için kullandığı yüz,göz,kaş ağız hareketleridir.Oyundaki duyguları seyirciye geçirebilmesi için oyuncunun bu yüz ifadelerini iyi kullanması gerekmektedir.Abartılı mimik hareketleri seyirciye inandırıcı gelmeyebilir.

Diksiyon

Diksiyon tiyatro için çok önemlidir çünkü kullanmış olduğu cümlelerdeki anlam ve ifadeleri bu yolla ortaya çıkarır.
Kimi kelimelerde vurgu kimi kelimelerde düşük ses tonları kullanır.Diksiyon için sesi etkili kullanma sanatı da diyebiliriz.

Beden Dili

Rolümüzü ne kadar iyi oynarsak oynayalım eğer bedenimizi (Omuz,Ayak,Kol,Baş vb..) oyuna dahil edemezsek rolümüz eksik kalır.
Beden dili oynadığımız rolün inandırıcılığında çok önemlidir.Kısaca oynadığımız karakterin aynasıdır diyebiliriz.

Çocuk Tiyatro kursu Sahne Bilgisi
Tiyatro oyuncusunun olmak istediği son nokta tiyatro sahnesidir.Bir oyuncunun sahnedeki duruşu,estetiği,sahneyi iyi kullanması tiyatro performansını arttır.Sahne bilgilerinin içine dekor,ışık,müzik,sahne efektleri,makyaj,kıyafet ,kısaca her şey girer.

Dramaturji

Dramaturji için kısaca ; Belli konularda yazılan eserlerin sahneye uyarlama biçimi diyebiliriz.Eserler yada kompozisyonlar dikkatli bir biçimde incelenir ve sahneye uyarlanır.

Çok eskiye dayanan ve tarihlere göre çok çeşitli anlamlar yüklenmiş bir kelimedir.

Çocuk tiyatro kursu Süresi:


Program kapsamında toplamda 6 ay tiyatro eğitimi verilmekte olup, bunun 3 aylık kısmı temel, 3 aylık kısmı da uygulamalı tiyatro eğitimi olarak haftada 1 gün 2 ders,toplam ayda 8 derslik eğitim şeklindedir.

Öğrencilerimize etüt çalışmaları ile birlikte bilgilerini değerlendirebilme ve pekiştirme imkanı da sunulmaktadır. Çocuk ve yetişkin grup seçeneklerimiz vardır.

Haziran ayında öğrencilerimiz tüm kurs programında almış oldukları eğitimi etüt etmek amacıyla ,Güneş Sanat Akademisi tarafından çıkarılacak oyunda rol alırlar.
Tiyatro Kursu programının sonunda başarılı olan öğrencilerimize başarı belgesi verilerek, Güneş sanat bünyesinde ve çeşitli özel tiyatrolarda oyunculuk yapmaları hedeflenmektedir.

Bize Ulaşın Sizi Arayalım

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Güneş Akademi
  Güneş Akademi
  Merhaba.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?