trende

Bale kursu hakkında merak edilenler

Bale kursu hakkında merak edilenler
175

Bale kursu, haftada bir gün 45+45 2 ders, toplam ayda 8 saat şeklinde akademik olarak yapılmaktadır. Çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırıyoruz. Bale kursuna en erken katılım, 4 yaştır. Bale eğitimine en geç katılım ise,9 yaştır. 9 yaş üstü bireyler için özel bale dersi uygulanmaktadır.
 Bale eğitimi istiyorum. Çocuğuma bale dersi aldırmak istiyorum. Çocuklar için bale dersi veriliyor mu? Güvenilir ve uzman eğitmen nereden bulabilirim? Bale kursu için yaşım uygun mu? İstanbul’da bale kursu fiyatları nedir? bale kursları İstanbul Avrupa Yakasında nerelerde vardır? Bale kursu İstanbul için tüm sorularınızın cevabı Güneş Sanat akademisinde! Alanında uzman eğitmen kadrosuyla %100 memnuniyet garantisiyle sadece eğitim değil her anı eğlenceli olan kaliteli zaman geçirmeniz için buradayız!

 Bale Nedir?

 Bale mimik, müzik, tiyatro, dekor, duygu sanatlarının ileri standartlarda birleşmesiyle oluşmuş bir gösteri sanatıdır. Bale kelimesi İtalyanca balo kelimesinden türemiştir ve ilk olarak rönesans döneminde İtalya’da başlamıştır. Bale belli figürlerin müzik eşliğinde yapılarak bir eserin anlatılmasıdır. Bale eğitimi uzun yıllar devam etmektedir.
Bale kursu öğrencilere ritm duygusu kazandırır. bale çocukların mimiklerini kullanmayı öğrenmelerini sağlar.
Öğrenciler kendilerini kültürel anlamda geliştirirler, aynı zamanda vücut ve duruş estetiği sağlar. bale sanatsal zekayı geliştirir.
Öğrenciler dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini öğrenirler.
Bale vücuda hakim olmayı, dengeyi öğrenmeyi sağlar.

 Bale Dersimizin Amacı:

 Bale Kursumuza katılan öğrenciler duygusal zekalarını geliştirirken, birbirleriyle sosyal bir ortam oluştururlar. Öğrenciler klasik müzik ile birlikte ritm duygusu kazanırlar. Kursumuzda ki klasik bale eğitimi sayesinde çocuklarımız yetişkin bireyler oldukları zaman bile vücut kontrollerini çok iyi yapabilen ve her dansa yeteneği olan bireyler olurlar. Çünkü bale figürleri bütün dansların temelini oluşturmaktadır. Kursumuza katılan öğrenciler esneklik ve estetik kazanırlar. En önemlisi, duruşlarında ve ruhlarında ki estetik duygusu ömür boyu onlarla birlikte olur. Kültürel anlamda gerek ünlü bestecileri ve besteleri öğrenerek, gerekse dans çeşitleriyle bütünleşerek kendilerini geliştirirler. Sanatın her dalı gibi bale de öğrencileri sosyalleştirip onların kötü alışkanlıklar yerine güzelliklerle dolu bir dünya kurmalarını sağlar.
Kursumuza katılan öğrenciler profesyonel anlamda bu işi devam etmek isterlerse konservatuvar sınavlarına girebilecek altyapıyı kazanırlar.

 Bale Kursun Süresi:

 Kursumuz okul dönemi boyunca sürecektir. Haziran dönemi gibi, sene sonu resitali ile bir senemizi tamamlayacağız. Ama unutulmaması gereken bir husus; Bale eğitimi çok uzun bir süreç ve süreklilik gerektirdiğinden, bir daha ki sene tekrar okul dönemi ile birlikte yeni ders dönemine başlanır.

 Bale Kursun İçeriği:

 Duruş
 Bale pozisyonları ve duruşları
 Isınma hareketleri ve esneklik kazandırma
 Bar ve orta hareketleri
 Köşe hareketleri ve çizgiler
 Mimik çalışmaları
 Kol tutuşları,
Point, flex, parmak ucu çalışmaları
 Koordinasyon ve denge çalışmaları
 Ritm duygusu kazandırma Teknik ağırlıklı çalışmalar
 Kol, baş, vücut ve ayak koordinasyonları ve tek tek yapılan bu hareketlerin birleştirilerek kombinasyonlar oluşturulması Klasik bale kombinasyonları
Dans ve koreografi çalışmaları

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Güneş Akademi
Güneş Akademi
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?